PROMOCJE

Szlaki turystyczneopis niedostepnyMiłośnicy turystyki pieszej i rowerowej mogą korzystać ze specjalnie wyznaczonych szlaków turystycznych:
  • Międzynarodowy Szlak Pieszy, oznaczony kolorem czerwonym, ciągnący się wzdłuż wybrzeża morskiego o długości 10 km, prowadzący w dwóch kierunkach - w stronę Gasek, gdzie znajduje się latarnia morska oraz w stronę Kołobrzegu. Fragment europejskiego szlaku znad Atlantyku (z Brest we Francji do Braniewa w Polsce.

  • Błękitny Szlak Turystyczny o długości 31 km, zmierzający w kierunku Lasu Kołobrzeskiego, w którym odkryć można bogactwo przyrody, m.in. najstarsze drzewa w Polsce - dąb "Bolesław" - 800 lat i dąb "Warcisław" - 640 lat.

  • Zielony Szlak Rowerowy wyznaczony po gminie Ustronie Morskie o długości 23 km, prowadzący do Rusowa, gdzie znajduje się kościółek p.w. Matki Boskiej Różańcowej, który należy do najstarszych świątyń chrześcijańskich na pomorzu - liczy sobie ponad 600 lat oraz Park Podworski z częściową budowlą, przypominająca wieże zamku krzyżackiego wraz z opasającą ją fosą, pozostałościami architektury pałacowej oraz 7 pomnikami przyrody.

    więcej: www.trasy.ustronie-morskie.pl

Projekt i program Interhead.pl
Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub wykorzystanie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce Cookies.